brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

Darbu sāk PA jaunā valde

Šodien, 2012.gada 19.decembrī, darbu sāk VAS „Privatizācijas aģentūra” (PA) jaunā valde. Noslēdzoties konkursam uz PA valdes locekļu amatiem, akcionāru sapulce atbilstoši atklātā konkursa komisijas ieteikumam nolēma arī turpmāk uzticēt PA vadīšanu Ansim Spridzānam, kā arī valdes locekļa amatā apstiprināja Gunti Lauski. Līdz ar to darbu beidz iepriekš ieceltā PA pagaidu valde.

PA valdes priekšsēdētājs A.Spridzāns: „Akcionārs kā galveno uzdevumu valdei ir noteicis PA darbība izbeigšanu līdz 2014.gada beigām. Tas ir bāzes modelis uz ko balstīsim mūsu sagatavoto plānu. Galvenais izaicinājums būs plāna sekmīga ieviešana noteiktajā termiņā, kas paredz ne tikai veikt attiecīgas izmaiņas likumos, bet arī koordinētu rīcību ar citām institūcijām, kas pārņems PA ilgtermiņā veicamās funkcijas”.

A.Spridzāns kopš šā gada septembra pilda PA pagaidu valdes priekšsēdētāja pienākumus, bet pirms tam bija zvērinātu advokātu biroja „Sorainen” vecākais jurists. A.Spridzāns ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē Rīgas Juridiskajā augstskolā, augstāko profesionālo izglītību ar jurista kvalifikāciju Latvijas Universitātē, kā arī pirmā līmeņa profesionālo izglītību uzņēmējdarbības un administrēšanas programmā Banku augstskolā. A.Spridzāns ir Latvijas Riska kapitāla asociācijas valdes loceklis.

G.Lauskis strādāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA), kur bijis ārvalstu investoru piesaistes procesa „Polaris” vadītājs, bet pašlaik ir Projektu attīstības nodaļas vadītājs. G.Lauskis iepriekš bijis zvērināts advokāts birojā „Raidla, Lejiņš & Norcous”, jurists SIA „Latvijas Mobilais Telefons”, Datu valsts inspekcijas Juridiskās daļas vadītājs, kā arī strādājis Valsts zemes dienestā. G.Lauskim ir Latvijas Universitātē iegūts maģistra grāds sociālajās zinātnēs (tiesību zinātne), kā arī profesionālā biznesa vadības (MBA) maģistra grāds uzņēmumu un iestāžu vadībā, kas iegūts RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē Norvēģijas – Latvijas mācību programmā.

PA akcionāru ārkārtas sapulcē šā gada 10.septembrī tika pieņemti grozījumi aģentūras statūtos, uz pusi samazinot valdes locekļu skaitu, un līdz jauno valdes locekļu konkursa noslēgumam tika iecelta pagaidu valde divu cilvēku sastāvā. Akcionāru sapulce nolēma izteikt neuzticību bijušajiem valdes locekļiem un atsaukt no amata valdi pilnā sastāvā. Ekonomikas ministrija (EM) izsludināja konkursu uz PA valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatiem.