brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

Informācija mūsu klientiem par elektroniskās saziņas iespējām

Aicinām klientus saziņā ar mums izmantot Possessor oficiālo elektronisko adresi jeb e-adresi! Atgādinām, ka oficiālā e-adrese ir drošs, uzticams un aizsargāts elektroniskas saziņas pakalpojums, ar kura palīdzību iedzīvotāji un uzņēmumu pārstāvji, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv izveidotu kontu jeb pastkastīti, var veikt oficiālu, elektronisku saraksti ar valsts un pašvaldību iestādēm un otrādi.

Atgādinām, ka oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese ir drošs, uzticams un aizsargāts elektroniskas saziņas pakalpojums, ar kura palīdzību iedzīvotāji un uzņēmumu pārstāvji, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv izveidotu kontu jeb pastkastīti, var veikt oficiālu, elektronisku saraksti ar valsts un pašvaldību iestādēm un otrādi.

Atšķirībā no e-pasta nešifrētas sarakstes, e-adrese nodrošina drošu komunikāciju atbilstoši ierobežotas pieejamības informācijas statusam. E-adresē īstenota saziņa ir pielīdzināta un tiesiski aizstāj "ierakstītas vēstules" sūtījumu. Lai nodrošinātu nepieciešamo korespondences konfidencialitātes, uzticamības un integritātes līmeni, piekļuve e-adresei iespējama tikai ar kvalificētiem personas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (eID karti, eParaksts un eParaksts mobile). Ziņojums e-adresē tiek šifrēts – tā saturs ir redzams tikai nosūtītājam un saņēmējam.

E-adreses priekšrocības:

  • Sūtiet oficiālus ziņojumus jebkurā laikā un jebkurai iestādei no jebkuras atrašanās vietas.
  • Saņemiet visas ienākošās vēstules laikā un vienuviet. Nenokavējiet neko svarīgu!
  • Jūsu oficiālie dokumenti būs drošībā: tie nenoklīdīs pastkastītē vai e-pastos un būs pasargāti no krāpniekiem.
  • Saudzējiet vidi un vairs nesaņemiet vēstules no iestādēm papīra formātā!

SVARĪGI!

  • Informācija, par dokumentu parakstīšanu un drošu identitātes apliecināšanu elektroniskā vidē ir pieejama ŠEIT, video pamācība ir pieejama ŠEIT.
  • Video pamācība, kā izveidot savu e-adresi ir pieejama ŠEIT.

Tāpat aicinām iepazīties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotajiem materiāliem, kas  izskaidro e-risinājumu izveidošanas un izmantošanas procesu, t.sk. e-adreses piekļuvei nepieciešamo kvalificētu elektroniskās identifikācijas līdzekļu iegūšanu un pielietošanu.