brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

Elektroniskās izsolēs piedāvā VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” piederošās kapitāla daļas divos lielākajos tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos

 Ar VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) noslēgtā sadarbības līguma ietvaros SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” (Possessor) elektroniskajās izsolēs ar augšupejošu soli piedāvā iegādāties CSDD piederošās kapitāla daļas SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA” un SIA “SCANTEST”. Šīs kapitālsabiedrības ir lielākās no kopumā četriem autotransporta tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumiem Latvijā. Pieteikšanās dalībai šajās izsolēs elektronisko izsoļu vietnē ir līdz 18.jūlijam.

Atļauju pārdot CSDD piederošās kapitāla daļas SIA “AUTESTS”, SIA “VENTTESTS”, SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA” un SIA “SCANTEST” deva Ministru kabinets tā 2020.gada 25.augusta sēdē, paredzot, ka kapitāla daļu pārdošanu izsolēs organizēs Possessor.

Izpildot sadarbības līguma nosacījumus, Possessor ir izsludinājis CSDD piederošo kapitāla daļu SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA” un SIA “SCANTEST” elektroniskās izsoles. Izsoles uz SIA “AUTESTS” un SIA “VENTTESTS” kapitāla daļām tika izsludinātas iepriekš ar izsoļu sākuma datumu 2021.gada 21.jūnijā un izsoļu noslēgumu – 2021.gada 21.jūlijā.

Possessor nodrošina CSDD piederošo kapitāla daļu pārdošanas procesu, tai skaitā organizē kapitāla daļu vērtības noteikšanu, izstrādā pārdošanas noteikumus, saskaņojot tos ar CSDD, veic pārdošanas izziņošanu un citus publicitātes pasākumus, kā arī organizē izsoles.

Šobrīd transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa pārbaude ir uzticēta CSDD, kura ir šo funkciju deleģējusi četrām direkcijas akreditētām kapitālsabiedrībām. Lielākajā daļā Eiropas Savienības dalībvalstu autotransporta tehnisko apskašu tirgus ir atvērts konkurencei.

Par SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA” kapitāla daļu piedāvājumu. Uzņēmums ir lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā ar stacijām Rīgā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Jēkabpilī, Madonā, Preiļos un Aizkrauklē. 2020.gadu uzņēmums noslēdza ar kopējiem ieņēmumiem 7,72 miljoni euro untīro peļņu 1,20 miljoni euro.

Interesentiem tiek piedāvāts iegādāties elektroniskajā izsolē SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA” 765 kapitāla daļas jeb 51% no pamatkapitālaKapitāla daļu paketes izsoles sākumcena ir noteikta 4,60 miljoni euro apmērā. Pieteikšanās dalībai elektronisko izsoļu vietnē ir ne vēlāk kā līdz 18.jūlijam plkst. 23:59,iepriekš pārskaitot Possessor drošības naudu 0,92 miljoni euro apmērā.

Par SIA “SCANTEST” kapitāla daļu piedāvājumu. SIA “SCANTEST” ir otrs lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs. SIA “SCANTEST” darbojas 13 pilsētās – Liepājā, Grobiņā, Kuldīgā, Saldus, Talsos, Valmierā, Valkā, Rēzeknē, Ludzā, Siguldā, Balvos, Gulbenē, Alūksnē. SIA “SCANTEST” 2020.gada kopējie ieņēmumi un tīrā peļņa bija attiecīgi 3,81 miljoni euro un 0,81 miljoni euro.

Elektroniskajā izsolē ir iespēja iegādāties SIA “SCANTEST” 500 kapitāla daļas jeb 20% no pamatkapitālaKapitāla daļu paketes izsoles sākumcena - 450 tūkstoši euro. Interesentiem jāpiesaka sava dalība elektronisko izsoļu vietnē ne vēlāk kā līdz 18.jūlijam plkst. 23:59, iepriekš pārskaitot Possessor drošības naudu 90 tūkstoši euro apmērā.

Plašāka informācija par CSDD piederošo kapitāla daļu izsolēm, t.sk. pārdošanas noteikumi, ir pieejama Possessor vietnē ŠEIT. Personām, kuras ir ieinteresētas SIA “AUTESTS”, SIA “VENTTESTS”, SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA” un SIA “SCANTEST” kapitāla daļu iegādē, tiks dota iespēja iepazīties ar informācijas memorandiem, pamatojoties uz rakstisku iesniegumu un parakstot konfidencialitātes līgumu.

Kapitāla daļu atsavināšanas (pārdošanas) organizēšana ir viena no Possessor pamatkompetencēm. Savas darbības laikā Possessor ir uzkrājis Latvijā unikālu pieredzi, veicot vairāk nekā 400 valsts uzņēmumu kapitāla daļu (akciju) atsavināšanu par kopējo darījumu summu vairāk nekā 2,2 miljardu euro apmērā, tai skaitā pēdējo gadu laikā, noslēdzot 30 veiksmīgus darījumus, ir pārdotas valsts kapitāla daļas teju 20 miljonu euro apmērā.