brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

LMT padomes locekļa amatā ieceļ A. Leimani

Atbilstoši VAS „Privatizācijas aģentūra” (PA) izveidotās Nomināciju komitejas rekomendācijai PA valde nolēma atbalstīt SIA „Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) padomes locekļa amatam Anrī Leimaņa kandidatūru. LMT dalībnieku sapulce apstiprināja Leimani padomes locekļa amatā. PA valde nolēma izvirzīt jaunu padomes locekļa amata kandidātu, jo beidzās PA iepriekš izvirzīta LMT padomes locekļa pilnvaru termiņš un PA bija jānominē jauns padomes locekļa amata kandidāts.

Anrī Leimanim ir Rīgas Biznesa Skolā iegūts biznesa vadības maģistra grāds un tieslietu maģistra grāds starptautiskās biznesa attiecībās, kas iegūts Pacific Universitātē ASV.  Nozīmīga darba pieredze telekomunikāciju sektorā ir uzkrāta ilglaicīgi strādājot SIA Lattelecom (Lattelecom) grupas uzņēmumos. Leimanis ir bijis Lattelecom grupas juridiskais direktors, korporatīvo attiecību direktors, kā arī bijis valdes priekšsēdētājs A/S Pirmais Slēgtais Pensiju Fonds.

Anrī Leimanis ieņem amatus vairākās sabiedriskās organizācijā. Viņš atkārtoti ir ievēlēts par Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras Pakalpojumu padomes locekli. Tāpat Leimanis ir ievēlēts biedrības “Latvijas Atvērto Tehnoloģiju Asociācijas” valdes locekļa amatā. Šī nevalstiskā organizācija veicina atvērtā koda programmatūras izmantošanu Latvijā. Leimanis ir ievēlēts arī par biedrības “Latvijas – Ķīnas Biznesa Padome” Uzraudzības padomes priekšsēdētāju. Viņš ir arī Publiskās Privātās Partnerības Asociācijas valdes loceklis.

Jau ziņots, ka atbilstoši Valsts kapitāla daļu pārvaldības koncepcijā noteiktajiem padomes un valdes locekļu izvirzīšanas principiem Lattelecom un LMT padomes locekļu atlasei un izvērtēšanai PA ir izveidojusi Nomināciju komiteju. Komitejā darbojas PA, Ekonomikas un Satiksmes ministriju pārstāvji, bet novērotāja statusā sabiedrības par atklātību „Delna” pārstāve. 

Padomes locekļu amata kandidāti tika vērtēti pēc vairākiem Nomināciju komitejas noteiktiem kritērijiem. Kandidātam ir jābūt vismaz trīs gadu darba pieredzei vidēja vai liela uzņēmuma vadībā vai valsts pārvaldes iestādes vadībā, vai lielu, vēlams starptautisku, zinātnisku projektu vadībā. Tāpat ir nepieciešama ir augstākā izglītība elektronisko sakaru jomā, ekonomikā, finanšu vadībā, biznesa vadībā vai citā saistītā jomā, kā arī vēlama pieredze elektronisko sakaru jomā.

Kandidātus padomes locekļu amatiem tika aicinātas ieteikt nozaru organizācijas, valsts un akadēmiskās institūcijas - Ārvalstu investoru padome Latvijā, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Interneta asociācija, Biedrība "Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija", Ekonomikas ministrija, Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskai universitāte, Rīgas Ekonomikas augstskola un Sabiedriskās politikas centrs "Providus”.