brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

PA izsolē zemesgabalu cena pieaug vairāk nekā trīs reizes

VAS „Privatizācijas aģentūra” (PA) šodien izsolē veiksmīgi pārdevusi divus valsts neapbūvētus zemes gabalus, sākuma cenai pieaugot vairāk kā trīs reizes. Četru pretendentu konkurencē  zemesgabala cena „Druvas 1”, Apes novadā, pieauga no 4600 līdz 14 100 latiem. Savukārt, zemesgabala „Druvas 2”, Apes pagastā, izsolē cena pieauga no 1900 līdz 7400 latiem. Izsolē piedāvātie zemesgabali atrodas Apes pagastā un izmantojami lauksaimniecības darbībai. Zemesgabalu platība attiecīgi 9,1 ha un 4,7 4 ha.

PA zemes un nekustamā īpašuma dienesta vadītāja Līga Āboliņa: „Izsoles rezultāti apliecina, ka pieaug interese par lauksaimniecībā izmantojamajām zemēm. Negaidīti sīvā pretendentu konkurence valstij ir devusi 15 000 latu papildus ieņēmumus”.

Izsoles rezultātus vēl jāapstiprina PA valdei un jānoslēdz nekustamā īpašuma pirkuma līgumi ar izsoles uzvarētāju.

PA šobrīd jāveic vēl 4 neapbūvētu un 692 apbūvētu zemesgabalu privatizācija vai atsavināšana. Tāpat PA portfelī ir 1590 dzīvokļu īpašumi, 384 dzīvojamās mājas, 50 valsts īpašuma objekti,10 kapitālsabiedrības ar valsts kapitāla daļām, kā arī valstij piekrītošās bezmantinieka un konfiscētās kapitāla daļas 43 kapitālsabiedrībās. Plašāka informācija par objektiem pieejama Aģentūras tīmekļa vietnē (www.pa.gov.lv/izsoles).