brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

Elektroniskās izsolēs atkārtoti piedāvā VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” piederošās kapitāla daļas tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos

SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” (Possessor) elektroniskajās izsolēs ar augšupejošu soli piedāvā iegādāties VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) piederošās kapitāla daļas SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA”, SIA “SCANTEST”, SIA “VENTTESTS” un SIA “AUTESTS”. Pieteikšanās dalībai šajās izsolēs elektronisko izsoļu vietnē ir līdz 2021.gada 16.novembrim.

Atļauju pārdot CSDD piederošās kapitāla daļas SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA”, SIA “SCANTEST”, SIA “VENTTESTS” un SIA “AUTESTS” 2020.gada 25.augustā deva Ministru kabinets, paredzot, ka kapitāla daļu pārdošanu izsolēs organizēs Possessor.

Possessor ir izsludinājis visu četru CSDD piederošo autotransporta tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumu kapitāla daļu elektroniskās izsoles ar izsoļu sākuma datumu 2021.gada 27.oktobra plkst. 13:00 un izsoļu noslēgumu – 2021.gada 26.novembra plkst. 13:00.

Possessor nodrošina CSDD piederošo kapitāla daļu pārdošanas procesu, tai skaitā organizē kapitāla daļu vērtības noteikšanu, izstrādā pārdošanas noteikumus, saskaņojot tos ar CSDD, veic pārdošanas izziņošanu un citus publicitātes pasākumus, kā arī organizē izsoles.

Šobrīd transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa pārbaude ir uzticēta CSDD, kura ir šo funkciju deleģējusi četrām direkcijas akreditētām kapitālsabiedrībām. Lielākajā daļā Eiropas Savienības dalībvalstu autotransporta tehnisko apskašu tirgus ir atvērts konkurencei.

Par SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA” kapitāla daļu piedāvājumu. Uzņēmums ir lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā ar stacijām Rīgā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Jēkabpilī, Madonā, Preiļos un Aizkrauklē. 2020.gadu uzņēmums noslēdza ar kopējiem ieņēmumiem 7,72 miljoni euro un tīro peļņu 1,20 miljoni euro.

Interesentiem tiek piedāvāts iegādāties elektroniskajā izsolē SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA” 765 kapitāla daļas jeb 51% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena ir noteikta 4,60 miljoni euro apmērā. Pieteikšanās dalībai elektronisko izsoļu vietnē ir ne vēlāk kā līdz 2021.gada 16.novembra plkst. 23:59, iepriekš pārskaitot Possessor drošības naudu 0,46 miljoni euro apmērā.

Par SIA “SCANTEST” kapitāla daļu piedāvājumu. SIA “SCANTEST” ir otrs lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs. SIA “SCANTEST” darbojas 13 pilsētās – Liepājā, Grobiņā, Kuldīgā, Saldus, Talsos, Valmierā, Valkā, Rēzeknē, Ludzā, Siguldā, Balvos, Gulbenē, Alūksnē. SIA “SCANTEST” 2020.gada kopējie ieņēmumi un tīrā peļņa bija attiecīgi 3,81 miljoni euro un 0,81 miljoni euro.

Elektroniskajā izsolē ir iespēja iegādāties SIA “SCANTEST” 500 kapitāla daļas jeb 20% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena - 450 tūkstoši euro. Interesentiem jāpiesaka sava dalība elektronisko izsoļu vietnē ne vēlāk kā līdz 2021.gada 16.novembra plkst. 23:59, iepriekš pārskaitot Possessor drošības naudu 45 tūkstošu euro apmērā.

Par SIA “VENTTESTS” kapitāla daļu piedāvājumu. Par SIA “VENTTESTS” kapitāla daļu piedāvājumu. Uzņēmums ir mazākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā, un tā vienīgā stacija atrodas Ventspilī. SIA “VENTTESTS” 2020.gada kopējie ieņēmumi un tīrā peļņa bija attiecīgi 289 tūkstoši euro un 59 tūkstoši euro.

Elektroniskajā izsolē ir iespēja iegādāties SIA “VENTTESTS” 142 401 kapitāla daļas jeb 50% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena - 310 tūkstoši euro. Interesentiem jāpiesaka sava dalība elektronisko izsoļu vietnē ne vēlāk kā līdz 2021.gada 16.novembra plkst. 23:59, iepriekš pārskaitot Possessor drošības naudu 31 tūkstošu euro apmērā.

Par SIA “AUTESTS” kapitāla daļu piedāvājumu. Uzņēmums ir trešais lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā ar stacijām Ogrē, Cēsīs, Limbažos, Jūrmalā, Krāslavā, Tukumā un Daugavpilī. 2020.gadu SIA “AUTESTS” noslēdza ar kopējiem ieņēmumiem 2,3 miljoni euro un tīro peļņu 253 tūkstoši euro.

Interesentiem tiek piedāvāts iegādāties elektroniskajā izsolē SIA “AUTESTS” 393 kapitāla daļas jeb 20% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena ir noteikta 375 tūkstoši euro apmērā. Pieteikšanās dalībai elektronisko izsoļu vietnē ir ne vēlāk kā līdz 2021.gada 16.novembra plkst. 23:59, iepriekš pārskaitot Possessor drošības naudu 37,5 tūkstoši euro apmērā.

Plašāka informācija par CSDD piederošo kapitāla daļu atkārtotajām izsolēm, t.sk. pārdošanas noteikumi, ir pieejama Possessor vietnē ŠEIT. Personām, kuras ir ieinteresētas SIA “AUTESTS”, SIA “VENTTESTS”, SIA “AUTEKO & TUV LATVIA - TUV RHEINLAND GRUPA” un SIA “SCANTEST” kapitāla daļu iegādē, tiks dota iespēja iepazīties ar informācijas memorandiem, pamatojoties uz rakstisku iesniegumu un parakstot konfidencialitātes līgumu.

Kā vēstīts iepriekš, pirmās CSDD piederošo kapitāla daļu izsoles četros autotransporta tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos tika atzītas par nenotikušām saskaņā ar Civilprocesa likuma noteikumiem, kas paredz izsoli atzīt par nenotikušu, ja izsolei nav autorizēts neviens dalībnieks vai izsolei autorizētie dalībnieki nepārsola izsoles sākumcenu.

Kapitāla daļu atsavināšanas (pārdošanas) organizēšana ir viena no Possessor pamatkompetencēm. Savas darbības laikā Possessor ir uzkrājis Latvijā unikālu pieredzi, veicot vairāk nekā 400 valsts uzņēmumu kapitāla daļu (akciju) atsavināšanu par kopējo darījumu summu vairāk nekā 2,2 miljardu euro apmērā, tai skaitā pēdējo gadu laikā, noslēdzot 30 veiksmīgus darījumus, ir pārdotas valsts kapitāla daļas teju 20 miljonu euro apmērā.