brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

Saskaņā ar restrukturizācijas plānu pagarinās valsts subordinētā aizdevuma termiņu bankā Citadele

Ministru kabinets (MK) atbalstīja grozījumu veikšanu aizdevuma līgumā, kas atbilstoši EK apstiprinātajam restrukturizācijas plānam paredz pagarināt VAS „Privatizācijas aģentūra” (PA) ieguldījuma atmaksas termiņu AS „Citadele banka” (banka Citadele) subordinētajā kapitālā.

Banka Citadele regulāri veic procentu maksājumus par PA ieguldījumu subordinētajā kapitālā un tādā pat apmērā PA veic maksājumus Valsts kasei par izsniegto aizdevumu. Kopš 2010. gada 1. augusta, kad banka Citadele sāka savu darbību, tā procentu maksājumos par ieguldījumu subordinētajā kapitālā PA un līdz ar to valstij ir samaksājusi gandrīz 18,1 miljonu eiro jeb 12,7 miljonus latu.

Subordinētā aizdevuma termiņa pagarināšanu jau sākotnēji noteica EK apstiprinātais restrukturizācijas plāns un, pagarinot subordinētā aizdevuma termiņu, valsts turpinās saņemt procentu maksājumus par aizdotajiem līdzekļiem.

PA ieguldījums bankas Citadele subordinētajā kapitālā ir 45,21 milj. latu. Līdzekļus ieguldījumam PA aizņēmās no Finanšu ministrijas (FM), noslēdzot aizdevuma līgumu ar termiņu līdz 2016.gada maijam, ko plānots pagarināt līdz 2018.gada beigām. Minētais aizdevums ir izsniegts ar Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas piekrišanu saskaņā ar Likuma par budžetu un finanšu vadību. Līdz ar to aizdevuma termiņa pagarināšanai vēl jāsaņem Saeimas piekrišana.

Banka Citadele 2012.gadu ir noslēgusi ar 5,5 miljonu latu peļņu, savukārt Citadeles koncerns 2012.gadu noslēdzis  ar 9 miljonu latu peļņu, kas ir ievērojami labāki rezultāti nekā 2011.gadā. Tā kā banka strādā sekmīgi un pilda tai biznesa plānā paredzētos uzdevumus, akcionāriem ir iespējas pieņemt lēmumu par pārdošanu, kad tirgus situācija būs atbilstoša gan akcionāru, gan bankas interesēm. PA īpašumā ir 75% bankas Citadele akciju, bet 25% un vienas akcijas īpašnieks ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.