brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

Valdība atbalsta Lattelecom padomes locekļu skaita samazināšanu

Ministru kabinets (MK) šodien atbalstīja SIA „Lattelecom” (Lattelecom) padomes locekļu skaita samazināšanu. Pēc Ekonomikas ministrijas (EM) ierosinājuma, VAS „Privatizācijas aģentūra” (PA) bija panākusi vienošanos ar ”Tilts Communications A/S” (Tilts) par Lattelecom padomes locekļu skaita samazināšanu no 11 līdz 7. Panāktā vienošanās atbilst Valsts kapitāla daļu pārvaldības koncepcijā noteiktajam, ka īpaši lielajās sabiedrībās optimālais padomes locekļu skaits ir ne lielāks kā 7.

Atbilstoši Lattelecom statūtiem šobrīd  pārraudzību par sabiedrības darbību veic sabiedrības padome, kas sastāv no 11 padomes locekļiem, kurus ievēl dalībnieku sapulce. MK apstiprinātā Valsts kapitāla daļu pārvaldības koncepcija paredz, ka efektīvai uzņēmuma darbības pārraudzībai īpaši lielās sabiedrībās optimālais uzņēmuma padome locekļu skaits ir ne lielāks kā 7. PA kā Lattelecom kapitāla daļu turētājs, pēc Ekonomikas ministrijas iniciatīvas, rosināja uzņēmuma dalībniekiem vienoties par padomes locekļu skaita samazināšanu. Tilts atbalstīja PA priekšlikumu, ka kompaktāka un profesionāli kompetenta padome padarīs uzņēmuma pārraudzību efektīvāku un nodrošinās operatīvāku padomes lēmumu pieņemšanas procesu. Vienošanās paredz, ka 4 pārstāvjus darbam padomē nominēs pēc Latvijas Republikas (LR) priekšlikuma, bet 3 pēc Tilts.

Pēc MK piekrišanas saņemšanas uzņēmuma dalībnieki ārkārtas sapulcē lems par grozījumu izdarīšanu uzņēmuma statūtos. LR Lattelecom padomē šobrīd pārstāv 5 padomes locekļi - Gatis Kokins (padomes priekšsēdētājs), Jānis Grēviņš, Kārlis Krēsliņš, Uldis Grava un Raitis Tukāns.

Jau ziņots, ka atbilstoši Valsts kapitāla daļu pārvaldības koncepcijā noteiktajiem padomes un valdes locekļu izvirzīšanas principiem Lattelecom un AS „Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) padomes locekļu atlasei un izvērtēšanai PA ir izveidojusi Nomināciju komiteju. Komitejā darbojas PA, Ekonomikas un Satiksmes ministriju pārstāvji, bet novērotāja statusā sabiedrības par atklātību „Delna” pārstāve.