brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

Elektroniskās izsolēs piedāvā iegādāties VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” piederošās kapitāla daļas SIA “AUTESTS” un SIA “VENTTESTS”

Latvijas autotransporta tehniskās apskates tirgus liberalizēšanas procesa ietvaros SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” (Possessor) elektroniskajās izsolēs ar augšupejošu soli pārdod VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) piederošās SIA “AUTESTS” un SIA “VENTTESTS” kapitāla daļas”. Interesentu pieteikšanās dalībai elektronisko izsoļu vietnē ir līdz 11.jūlijam.

Izsludinātās SIA “AUTESTS” un SIA “VENTTESTS” kapitāla daļu izsoles ir pirmais solis, lai izbeigtu CSDD līdzdalību visos 4 autotransporta tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos un nodotu šo pakalpojumu nodrošināšanu privātuzņēmēju rokās. Atļauju pārdot CSDD piederošās kapitāla daļas SIA “AUTESTS”, SIA “VENTTESTS”, SIA “AUTEKO & TUV LATVIJA” un SIA “SCANTEST” deva Ministru kabinets tā 2020.gada 11.augusta sēdē, paredzot, ka kapitāla daļu pārdošanu izsolēs organizēs Possessor.

“Esam gandarīti, ka ir novērtēta Possessor līdzšinējā profesionālā pieredze un kompetences, pieaicinot mūs nodrošināt CSDD piederošo kapitāla daļu pārdošanu. Arī vēsturiski esam nodrošinājuši pilna cikla kapitāla daļu atsavināšanas pakalpojumus trešajām pusēm (Valsts sociālās attīstības aģentūrai, VSIA “Latvijas Radio”), dodot iespēju sadarbības partneriem fokusēties uz savu pamatdarbību. Ceram, ka izsludinātās izsoles piesaistīs gan vietēja, gan starptautiska mēroga interesentu loku, būs rezultatīvas un viesīs pozitīvas pārmaiņas Latvijas autotransporta tehniskās apskates tirgū,” norāda Andris Gādmanis, Possessor valdes priekšsēdētājs.

Par SIA “AUTESTS” kapitāla daļu piedāvājumu. Uzņēmums ir trešais lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā ar stacijām Ogrē, Cēsīs, Limbažos, Jūrmalā, Krāslavā, Tukumā un Daugavpilī. 2020.gadu SIA “AUTESTS” noslēdza ar kopējiem ieņēmumiem 2,3 miljoni euro untīro peļņu 253 tūkstoši euro.

Interesentiem tiek piedāvāts iegādāties elektroniskajā izsolē SIA “AUTESTS” 393 kapitāla daļas jeb 20% no pamatkapitālaKapitāla daļu paketes izsoles sākumcena ir noteikta 375 tūkstoši euro apmērā. Pieteikšanās dalībai elektronisko izsoļu vietnē ir ne vēlāk kā līdz 11.jūlijam plkst. 23:59,iepriekš pārskaitot Possessor drošības naudu 75 tūkstoši euro apmērā.

Par SIA “VENTTESTS” kapitāla daļu piedāvājumu. Uzņēmums ir mazākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā, un tā vienīgā stacija atrodas Ventspilī. SIA “VENTTESTS” 2020.gada kopējie ieņēmumi un tīrā peļņa bija attiecīgi 289 tūkstoši euro un 59 tūkstoši euro.

Elektroniskajā izsolē ir iespēja iegādāties SIA “VENTTESTS” 142 401 kapitāla daļas jeb 50% no pamatkapitālaKapitāla daļu paketes izsoles sākumcena - 310 tūkstoši euro. Interesentiem jāpiesaka sava dalība elektronisko izsoļu vietnē ne vēlāk kā līdz 11.jūlijam plkst. 23:59, iepriekš pārskaitot Possessor drošības naudu 62 tūkstoši euro apmērā..

Plašāka informācija par SIA “AUTESTS” un SIA “VENTTESTS” kapitāla daļu izsolēm, t.sk. pārdošanas noteikumi, ir pieejama Possessor vietnē. Personām, kuras ir ieinteresētas SIA “AUTESTS” un SIA “VENTTESTS” kapitāla daļu iegādē, tiks dota iespēja iepazīties ar informācijas memorandiem, pamatojoties uz rakstisku iesniegumu un parakstot konfidencialitātes līgumu.

Uzziņai: Atbilstoši sadarbības līgumam, kas noslēgts ar CSDD, Possessor nodrošina CSDD piederošo kapitāla daļu kopumā 4 autotransporta tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos pārdošanas procesu, tai skaitā organizē kapitāla daļu vērtības noteikšanu, izstrādā pārdošanas noteikumus, saskaņojot tos ar CSDD, veic pārdošanas izziņošanu un citus publicitātes pasākumus, kā arī organizē izsoles.

Ministru kabinets izvēlējās Possessor kā šī pakalpojuma sniedzēju, jo kapitāla daļu atsavināšanas (pārdošanas) organizēšana ir viena no Possessor pamatkompetencēm. Savas darbības laikā Possessor ir uzkrājis Latvijā unikālu pieredzi, veicot vairāk nekā 400 valsts uzņēmumu kapitāla daļu (akciju) atsavināšanu par kopējo darījumu summu vairāk nekā 2,2 miljardu euro apmērā, tai skaitā pēdējo gadu laikā, noslēdzot 30 veiksmīgus darījumus, ir pārdotas valsts kapitāla daļas teju 20 miljonu euro apmērā.